Česko má první čistě zpravodajský kanál ČT 24. Diváci, kteří mají možnost jej sledovat na internetu nebo na satelitu, určitě najdou řadu chyb, ale spuštění kanálu lze považovat za menší mediální revoluci.

Dnešní program zatím připomíná spíš jakési „natahované“ zpravodajství, které známe z klasického vysílání na ČT 1. To by bylo do budoucna málo, nesmí se ale zapomínat na to, že veřejnoprávní televize zahájila vysílání navzdory tomu, že jí zákonodárci odmítli zvednout koncesionářský poplatek či podíl reklamy. Peníze, které sotva stačí na dva stávající kanály, mohou těžko zabezpečit tři plnohodnotné programy.

K vysílání České televize ČT 24 má zatím šanci dostat se jen jedno procento lidí, a už se objevily hlasy, že je zbytečné, aby se vysílalo pro tak malé publikum. Tento argument neplatí – nový kanál umožňuje, aby se televize připravila na digitální vysílání, jehož zavedení se nezadržitelně blíží. Až se tedy ČT 24 stane díky digitalizaci přístupná většině tuzemských diváků, měla by to být už plně profesionální televize. Jistým způsobem tak ČT dala za vyučenou politikům, kteří stále nejsou schopni legislativně ani prakticky digitální vysílání zajistit.

A jak by měla ČT 24 vypadat? Rozhodně ne jako její slovenská obdoba TA3, kde se téměř neustále opakují stejné zprávy. Veřejnoprávní televize by se měla více věnovat ekonomickým rozborům, které se v českých televizích téměř nevyskytují, i menšinovým tématům, vědě, neměla by se vyhýbat…

v19.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v19.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2254

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte