Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Scéna

Televize

mobrazek_1645.gif
mobrazek_1645.gif • Autor: Respekt

vobrazek_1645.jpeg
vobrazek_1645.jpeg • Autor: Respekt

Před zahájením šestitýdenní přehlídky filmů amerického režiséra Stanleyho Kubricka (1928–1999) zařadila Česká televize na toto pondělí dokument s názvem Stanley Kubrick: Život s filmem (ČT 2, 21.25). Jde zatím o nejobsáhlejší portrét tohoto filmaře, natočený jeho švagrem Janem Harlanem. Komentář k filmu namluvil představitel hlavní role režisérova posledního snímku Eyes Wide Shut Tom Cruise.

•••

Vozil miliardy korun od obchodníků s lehkými topnými oleji organizátorům podvodů. Na příkaz svých šéfů objednal vraždu dvou z nastrčených bílých koňů. Několik let se skrýval v zahraničí, pak se ale vrátil, promluvil a své tehdejší šéfy z objednání vražd usvědčil – za cenu toho, že i on sám půjde na 12 let do vězení. Tak by se dal shrnout šokující příběh bývalého vojenského pyrotechnika Jiřího Večeře, který po dvouleté přípravě a návštěvách ve věznici natočila ostravská novinářka Jana Lorencová. Hodinovou výpověď, která popisuje přerod z chladnokrevného objednatele vražd v člověka, který si uvědomí svoji vinu, vysílá v pátek ve 20 hodin ČT 2 pod názvem Můj přítel vrah.

•••

Podle scénáře Ingmara Bergmanna natočila herečka a režisérka Liv Ullmannová v roce 2000 film Nevěra. V dialogu stárnoucího režiséra a čtyřicetileté herečky na plátně sledujeme psychologicky brilantně vykreslený příběh jednoho milostného…

v38.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v38.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte