Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura

Gulko v temném lese

mobrazek_1638.gif
mobrazek_1638.gif • Autor: Respekt

vobrazek_1638.jpeg
Fotografie: Je tu někdo, kdo nemá hlad? Foto Jean-Pierre Estournet • Autor: Respekt

Na přelomu srpna a září proběhl v pražském parku na Letné festival nového cirkusu a divadla. Program přehlídky byl velmi rozmanitý, nicméně největší pozornost přitahovalo cirkusové představení Grimm skupiny Cahin-Caha – všech pět večerů bylo beznadějně vyprodáno, přestože pod šapitó se vměstná až 500 návštěvníků. Poslední možnost shlédnout vystoupení souboru Cahin-Caha mají zdejší diváci tento čtvrtek a pátek v rámci Mezinárodního festivalu Divadlo v Plzni.

Přijmout tmu

Skupina Cahin-Caha navazuje na tzv. nový cirkus, který vznikal v šedesátých letech v rámci celosvětového boomu nových uměleckých směrů. Zejména ve Francii a v kanadské provincii Québec se začaly objevovat cirkusy, které nevyužívaly drezúru zvířat ani klasická klaunská či artistická čísla, ale snažily se akrobacii, žonglování a cirkusovou atmosféru spojovat s moderním divadlem, tancem a performancí. Výsledkem byl velice výtvarný, poetický a výrazový umělecký žánr. Koncem 70. let začínal v montrealských ulicích svou divadelní dráhu původem americký režisér Daniel Gulko, který hrál v prvních představeních legendárního kanadského Cirque du Soleil, prošel několika dalšími soubory a v roce 1998 dal dohromady svůj zatím poslední cirkusový projekt Cahin-Caha. Přestože jej tvoří převážně Američané, sídlí ve francouzské Marseille. Grimm je jeho zatím posledním představením. „Jako základní příběh jsem vybral…

v38.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v38.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte