Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura

Mimochodem

Jako první se někdy loni koncem léta ozvala Laurena Jamee. Když jsem to jméno zahlédl mezi odesílateli čerstvě doručené e-mailové pošty, zatrnuly mi zteřelé nervové spoje už skoro zapomenutým pocitem, který má stejně blízko k bolesti i slasti, ale nejblíž k panice. Zasnil jsem se. Z prvního jména vanula vůně vavřínu a slávy, druhé v sobě tajilo vzrušující příslib, jenž zůstane věčný, protože se nikdy nevyplní. Tušil jsem samozřejmě, že v tom bude nějaká čertovina, jenže ta k podobným pocitům patřila už v dobách, kdy je ve mně probouzely pubertální spolužačky.

Laurena Jamee mi nabízela nějaký zázračný elixír s hodně podezřelým názvem, který neuvedu, abych nešířil jeho věhlas i zde. Pak už se neozvala, ale s nabídkou stejného artiklu mne postupně oslovily desítky dalších tajuplných dívek s neobyčejně svůdnými jmény. Píšou mi dodnes. Jejich vzkazy okamžitě mažu, aby od nich počítač nechytil nějakou ošklivou nemoc, ale odesílatelky si ručně zapisuji do sešitu se svými nejdůvěrnějšími poznámkami. Tamatha Lavonia, Anela Kaum, Velia Wonda, Lajuana Moon, Sheila Toneka, Thora Evonne, Latoya Cruz… Jako bych je měl před očima. Jen nerozvážní rodiče, které ani nenapadne, že by jejich dcerky nemusely vyrůst do krásy, je mohou pojmenovat tak náročně, jenže žádnou z pisatelek, jak jsem si vnitřním zrakem dobře povšiml, deficit půvabů nepostihl. Pravda, Diedre Berna je pronikavě zrzavá a Freda Angelia maličko šilhá, sluší jim to však o to zajímavěji.

V reálném světě…

v29.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v29.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte