Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Fotbalové domino

Přestože korupčnická aféra s uplácením rozhodčích už postihla deset týmů zdejšího profesionálního fotbalu, jeho bossové vytrvale tvrdí: Nic se neděje. Zdá se, že jsou rozhodnuti natáhnout gumu nadoraz a držet, co to půjde. Má to svou logiku: nechce se jim zaříznout slepici, která jim nese zlatá vejce. Ale existuje naděje, že tentokrát to už nevyjde a že se náš fotbalový svět volky nevolky propadá k zásadní očistě. Ta by pak systémem domina mohla srazit i další korupcí prožrané oblasti českého společenského života.

Bravo, Károlyi

Disciplinární komise potrestala před deseti dny fotbalový tým Synot za uplácení rozhodčích preventivním stržením dvanácti bodů v nastávajícím ročníku ligy a pokutou půl milionu korun. Vzhledem k tomu, že v soutěži lze získat celkově devadesát bodů a že klub má roční rozpočet sto milionů korun, je to směšný trest. A ještě směšnější je, jak jeho do očí bijící lehkost zdůvodnil šéf disciplinární komise Alexander Károlyi: „Výsledky ovlivněných zápasů neovlivnily celkový výsledek soutěže,“ řekl na otázku, proč úplatkářský tým nebyl ze soutěže vyloučen.

Každý, kdo se jen trochu zajímá o fotbal, cítí, že jde o nehoráznou odpověď. Jednání funkcionářů Synotu sice možná neovlivnilo „celkový výsledek“ jednoho ročníku ligy, ale dramaticky nabouralo celý smysl hry s černobílým míčem: vždyť nevěříme-li, že zápas opravdu rozhoduje jen výkon hráčů, proč jej vůbec sledovat? Za tento opakovaný atentát na…

v29.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v29.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jaroslav Spurný

redaktor

spurny.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2619
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte