Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Díky za Senát

Čeští senátoři neschválili tři prezidentské kandidáty na místa ústavních soudců: univerzitního profesora Václava Pavlíčka, bývalého šéfa Ústavu státu a práva Vladimíra Balaše a advokátku Kláru Veselou-Samkovou; už předtím neprošel jejich sítem právník Aleš Pejchal. Tak silné vymezení se vůči Václavu Klausovi nikdo nečekal – a věcně vzato by Češi měli být rádi, že tolikrát vysmívanou horní parlamentní komoru mají. Prezident považuje výsledek za „naprosto skandální“ a tomu rozčilení se nelze divit: do jisté míry se totiž narušila jeho představa, že „národněsocialistická“ ideologie vždy stmelí českou politiku, že lidé, reprezentující nacionalistické a proticírkevní postoje mají úspěch zaručen, a že komunistická minulost není na závadu – první dva body se týkají Pejchala, všechny Pavlíčka. A pokud jde o Veselou-Samkovou a Balaše, pokusili se senátoři zase dát najevo přesvědčení, že ústavní soudce má být zcela bezúhonný v občanském životě a nad „mírnějšími prohřešky“ nelze prostě přivřít oko.

Politiku odložte v šatně

Hrad teď senátorům vytýká, že nerozhodovali nestranně, nýbrž „politicky“. To je absurdní výhrada: osazenstvo Valdštejnského paláce se rekrutuje z politiků, kteří tam byli zvoleni, aby prosazovali svůj názor na svět; problém není v tom, jestli je to názor „politický“, ale jestli je morální, inteligentní, kontinuální, srozumitelný atd. Na věc se jistě lze dívat i tak,…

v33.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v33.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte