Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Ministři se zlatou kartou na čele

Je to prostě pravidlo: kdo se v Česku považuje za „celebritu“, musí se v červenci, během filmového festivalu, ukázat na kolonádě v Karlových Varech. Letošní ročník však přinesl jedno odhalení: některé zdejší celebrity ze světa politiky se sice v karlovarském karnevalu rády blýsknou, ale ne za své. Účty nechávají platit firmy, o kterých pak rozhodují ve vládě.

Quo vadis, ministře?

Víkendový festivalový výlet ministra Vladimíra Mlynáře (US-DEU) a jeho ženy proběhl ve velkém stylu: dvě noci v Puppu a přes den obcházení kin a mejdanů se zlatou VIP kartou. Problém nastal poté, co MF Dnes zjistila, že celou tu rodinnou zábavu platili za Mlynáře jiní, konkrétně Český Telecom, firma, kterou má coby šéf rezortu informatiky ve vládě pod palcem. „Nemyslím, že jsme tím chtěli pana ministra zkorumpovat, to by mi připadalo úsměvné,“ říká mluvčí Telecomu Vladan Crha s narážkou na to, že i když apartmá v Puppu stojí na dvě noci šestnáct tisíc korun, koupit si za takovou cenu ministra české vlády přeci jen nejde. „Na druhé straně ale,“ dodává Crha po chvíli, „se s lidmi, kteří se takto setkávají, lépe spolupracuje.“ Kvůli lepší spolupráci vybavil Telecom ministra s chotí i zmíněnou VIP kartou, která umožňuje navštěvovat karlovarské atrakce zadarmo. „Několik zlatých karet jsme jako sponzor festivalu dostali od pořadatelů a rozdávali jsme je našim hostům podle důležitosti. A ministr z našeho pohledu důležitá…

30.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

30.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte