Pondělí - Čeští vyjednavači o vstupu do EU oznámili, že se snaží prosadit přechodné období pro zdejší výrobce vajec. Evropské unii se totiž nelíbí tuzemské klece pro nosnice, kde na ploše běžné čtvrtky papíru spolu žije čtyři až pět slepic. Čeští producenti sice souhlasí se změnou životních podmínek chované drůbeže, ale vzhledem k nákladům požadují odklad minimálně o deset až patnáct let.

Pondělí - Z šíření nakažlivé choroby byla obviněna pražská lékařka, která loni před Vánoci vyšetřila muže nemocného vysoce nakažlivou formou tuberkulózy a po rentgenu jej nechala odejít se slibem, že se sám dostaví na plicní oddělení Thomayerovy nemocnice; muž tak neučinil a pět dní poté na nemoc zemřel přímo v ulicích hlavního města.

Úterý - Ministerstvo zahraničí poslalo ostrou nótu rakouské vládě. V ní protestovalo proti výrokům tajemníka strany Svobodných Petra Sichrovského, který obvinil Čechy, že za války lhostejně přihlíželi vyvraždění svých židovských spoluobčanů a po válce odmítli zachráněné oběti za prožitá utrpení řádně odškodnit.

Úterý - Ministr školství Eduard Zeman označil za „alarmující“, že se na zdejší vysoké školy dostává rok od roku víc uchazečů. „Bojím se, aby tím netrpěla kvalita a aby se naše vysoké školy nedostaly na úroveň zvláštních,“ řekl ministr a vyzval vedení vysokých škol, aby nezvyšovaly počty přijatých.

Středa - Prezident Václav Havel po dohodě s premiérem…

06.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 35 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

06.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 35 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte