Ostravský obvod Mariánské Hory a Hulváky neprivatizoval své byty a tím svým obyvatelům značně omezil možnosti. Pokud chtějí zůstat v Mariánských Horách, mohou žádat o obecní byty, čekají ale léta a nikdo jim ani neprozradí, podle jakých pravidel městská rada byty rozděluje, ani jestli se nestaví nějaké nové. Dnes - nedlouho před volbami do obvodního zastupitelstva - se náhodou dovídají, jak to u nich na radnici chodí.

Opravdu potřebným

Výstavbu dvaceti čtyř bytových jednotek v Baarově ulici financovalo ministerstvo pro místní rozvoj a město Ostrava (nelze zaměnit s magistrátem). Před prázdninami předali ostravští radní rozestavěné třípokojové a dvoupokojové (3+1 nepřevažují) byty obvodu. Mariánskohorská starostka Liana Janáčková (ODS) v místním tisku občanům vysvětlovala, že je to úspěch, protože se už léta nic nového nepostavilo a slušné bydlení pomůže udržet lidi v obvodu. Radní pak sestavili seznam budoucích nájemníků - přímo z Mariánských Hor jich ale bylo jen osm. To se ale zpočátku nevědělo, protože rada rozhodla tajně. „Mně ten seznam vůbec nechtěli ukázat, prý ať se objednám u paní starostky. Moje dcera žádá o byt pět let a nedávno se jí narodilo dítě, ale jako spousta dalších má smůlu,“ zlobí se žena, která nechce být jmenována, protože se obává o práci na jednom z ostravských úřadů. Nakonec ale seznam již koncem léta získal Lumír Slovák, který využil toho, že je za ČSSD v zastupitelstvu Mariánských Hor. "Když jsem si seznam projel,…

44.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

44.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte