Rozhodnutí Senátu vrátit zákon o zákazu tabákové reklamy zastavilo slibně se rozvíjející proces směřující k tomu, aby byla zakázána reklama jako celek. Následně přitakala na svém posledním zasedání tomuto zpátečnickému kroku také Poslanecká sněmovna. Změnila tak svůj progresivní přístup vyjádřený v původním hlasování. Je to škoda, protože konečně mohl být pojmenován a posléze vymýcen hlavní škůdce naší společnosti.

Hrozba, kam se podíváš

Po zákazu reklamy na tabák by totiž logicky přišla na řadu reklama na automobily, která způsobuje desetitisíce dopravních nehod a v jejímž důsledku tedy zemřou ročně tisíce lidí. Kolik mladých lidí podlehne údajům o maximální rychlosti a kolik početných rodin si koupí vozidlo, zvyšujíce tak počet postižených jednou nehodou! Následoval by zákaz reklamy na potraviny, neboť statistiky hovoří jasně o nadprůměrné obezitě českého a moravského obyvatelstva a jejích zhoubných následcích z hlediska chorob kardiovaskulárních a dalších. Neobstála by výmluva na nízkokaloričnost či obsah vitamínů, neboť je prokázáno, že každá potravina zatěžuje naše zažívací ústrojí. Inzerce pracích prásků a čisticích prostředků přispívá k nadměrné devastaci životního prostředí. Zákaz propagace finančních služeb by zase omezil tendenci půjčovat si na věci, které nezbytně nepotřebujeme a které si nemůžeme dovolit (zde již naštěstí funguje jistá samoregulace, protože banky vám nakonec stejně nepůjčí ani na to, co opravdu potřebujete). Také…

25.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

25.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte