Paní Helena Čermáková (27) se pro média stala na pár dní symbolem pohnutého osudu a „zoufalou, plačící maminkou“. Do zorného pole televizních kamer, fotografů a novinářů z celé republiky ji dostalo rodinné neštěstí. Dvacátého června se v Kladně slehla zem po její pětileté dcerce Terezce. Pátrací akce se zúčastnilo šest set policistů a tragédie nenechala české žurnalisty chladnými. Když ale pátrání po Terezce pokračovalo bez sebemenšího úspěchu, mediální vizáž paní Čermákové se nějak pošramotila. Na první strany náhle proskočily policejní zprávy, že má „problémy s pitím“. Ze zoufalé „maminky“ se stala „matka“ vysedávající věčně po hospodách, a tak vlastně není ani divu, že se dítě ztratilo. Po této policejně-mediální masáži pak paní Čermáková minulé úterý vyskočila ze svého bytu ve třetím patře. O další zpravodajství bylo vystaráno.

Heleno, rozbal to!

Události kolem zmizení malé Terezy jsou mediálně velmi známé, takže jen stručně. Předminulou středu krátce po poledni se paní Čermákové ztratila ze hřiště v Polské ulici v Kladně pětiletá holčička. Rozběhla se mohutná pátrací akce, kolem Kladna létal i vrtulník s termovizí, ale k ničemu to nebylo. Po Tereze ani stopa. Policisté si vzali do parády samozřejmě i samotnou paní Čermákovou a její přítel dokonce putoval do vazby. Na jeho kapesníku se našly červené skvrny a podobné byly i na Terezině oblečení. Vyšlo ale najevo, že šaty zašpinil meloun a krev na kapesníku patří samotnému majiteli. Se svými…

27.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 33 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

27.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 33 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte