Rámeček

PETR KAJNAR
(44) se narodil v Ostravě, kde také absolvoval gymnázium. V roce 1981 ukončil v Brně elektrotechnickou fakultu, později pracoval jako technik v Severomoravských vodovodech a kanalizacích a ve Výzkumném ústavu pozemních staveb, nedávno nastoupil v Severomoravské energetice. V listopadu 1989 zakládal v Ostravě Občanské fórum a o rok později byl zvolen do zastupitelstva města Ostravy. V roce 1997 vstoupil do ČSSD. Letos v dubnu byl zvolen předsedou ostravské stranické organizace i přesto, že ho odstupující předseda a současný ministr pro místní rozvoj Petr Lachnit nedoporučil.

Vládne ČSSD dobře?

Co je to dobře? Vládnout dobře pro člověka, který je nějak sociálně a geneticky handicapovaný, může znamenat něco jiného než pro člověka, který je nadaný, úspěšný a šikovný.

Vládne tak, aby prospěla společnosti?

Musí existovat nějaké měřítko, kterým poměříme, co znamená dobře. Připadá mi, že by to mohlo být zlaté pravidlo, co nechceš, aby jiný činil, nečiň ty jemu. Mám pocit, že minimálně snaha takto vládnout tady je. Už je to vlastně třetí vláda, když pominu krátkou vládu Tošovského. Řekl bych, že vychází tak nastejno s vládou prvních dvou let Občanského fóra. Mám pocit, že se snaží odvést kus práce. A víceméně se jí to daří.

Riziko je vždycky

Jenže vláda neplní svoje hlavní předvolební ani vládní sliby, tedy podporu vzdělání a akci čisté ruce. To přece není správné?

Na vzdělání…

v37.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 28 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v37.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 28 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte