Možná je to takhle: druhou komerční celoplošnou televizi v zemi dnes řídí východní tajné služby, které při nejbližší příležitosti využijí sílu mocného média a budou všemožně přesvědčovat obyvatelstvo, že spolek s vrahy z NATO je proti národním slovanským zájmům. Anebo je to jinak. Za Primou stojí organizovaný zločin peroucí přes stále ještě hluboce zadluženou televizi stovky milionů z obchodů s drogami a prostituce. Že to není možné? Ale klidně. Kdo dnes ovládá licenci, hlavní klíč k TV Prima, totiž netuší ani lidé, kteří to mají v popisu práce.

Kde nechal Tesař díru

Krátce poté, co minulý týden skončila inventuru majetku a ztrát po padlé IPB, oznámila Československá obchodní banka překvapivou zvěst. „Nedržíme podíl v žádné televizi,“ prohlásil mluvčí ČSOB Jan Stolár. Jinak řečeno: přestože posledním známým majitelem licence k Primě byla IPB a její „dcery“, k Československé obchodní bance už licence nedorazila. Jak a kde se ale mohl ten vzácný statek ztratit? K pochopení celé věci je třeba na chvíli zabřednout do absolutně neprůhledných propletenců, léta budovaných bývalými šéfy IPB Tesařem a Procházkou. Jejich rostoucí bankovní impérium koupilo licenci v podobě FTV Premiéra před šesti lety. Celá léta pak IPB tvrdila, že do televize (v lednu 1997 přejmenované z Premiéry na Primu) už brzy vstoupí strategický zájemce; mluvilo se o velkých amerických korporacích, ale i o Junkově Chemapolu - předtím, než zkrachoval. Jenže banka si svou licenci…

v28.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 29 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v28.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 29 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte