Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Hledáte něco, co není

Pražská ODS má nového lídra, starostu Prahy 1 Jana Bürgermeistera. Do funkce ho po prvním nerozhodném kole vynesla většina dvou hlasů, kterou zvítězil nad primátorem Janem Kaslem. Ten, kdo se těšil na radikální pražské návrhy* během nadcházejícího kongresu ODS, musí být zklamán. „Vy chcete slyšet nějaký jasný názor,“ říká nový předseda Bürgermeister, „ale ten my v tuhle chvíli nejsme schopni sdělit.“ Praha, která nedávno zažila drtivou porážku svého kandidáta v senátních volbách, se prý na kongresu nechystá navrhnout ani vypovězení opoziční smlouvy, ani změny ve vedení ODS.O stupínek níž ale atmosféra není tak strnulá. Oblastní sdružení ODS z třináctého pražského obvodu navrhlo do čela strany ostravského primátora Evžena Tošenovského a čtrnáctý obvod chce pro změnu nominovat senátorku Dagmar Lastoveckou. „Jdeme na kongres s požadavkem, aby ODS vypověděla opoziční smlouvu a aby se změnilo vedení strany,“ říká předseda čtrnáctky Lubor Pavlíček.

Poselství se nekoná

Starostu Jana Bürgermeistera prosazovala pražská ODS letos v létě coby svého kandidáta do Senátu. Výkonná rada ale nominaci nerespektovala, a na přání Václava Klause prosadila Jiřinu Jiráskovou. Její drtivá prohra s Václavem Fischerem pak na chvíli otřásla sebevědomím špiček ODS. Mýlil by se však ten, kdo by v novém předsedovi hledal reprezentanta jakéhosi pražského „protiklausovského“ křídla. A není jím ani poražený primátor Kasl. "Tenhle boj o předsedu nebyl bojem dvou frakcí, žádné…

49.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 28 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

49.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 28 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte