Skandálem okolo zneužití mezinárodní pomoci ruskými lídry k osobnímu obohacení se intenzivně zabývají také americké vyšetřující orgány a novináři. Denně se v médiích objevují nové a nové informace o celém případu, obrátky americké investigativní žurnalistiky pracují naplno.

Stop pro Edwardsovou

Hlavní pozornost se soustředí na Bank of New York, která je středem zájmu federálních vyšetřovatelů již několik měsíců. Teprve 18. srpna však představitelé banky veřejně přiznali, že spolupracují s federálními úřady na vyšetření celé věci.Předminulý pátek banka propustila svoji zaměstnankyni ruského původu Lucy Edwardsovou, která pracovala v londýnské pobočce banky a vedla její východoevropskou divizi, za hrubé porušení pracovní disciplíny. Edwardsová údajně falšovala bankovní dokumenty a odmítala spolupracovat na vyšetření případu. Mimo jiné prý využívala jména banky k aktivitám, které s její činností v bance neměly nic společného. Federální vyšetřovatelé zatím Edwardsovou z ničeho neobvinili, i když se spekuluje o tom, že se podílela na praní špinavých peněz ruskými představiteli.Lucy Edwardsová se narodila v Leningradě roku 1958 jako Ludmila Prikerová. Když jí bylo devatenáct let, provdala se za amerického námořníka a přesídlila do USA. V současnosti je podruhé vdaná, a to za Petera Berlina, který je též v celé záležitosti přímo namočen. Loni založil společnost Benex Worldwide Ltd., kterou zaregistroval ve Velké Británii. Jeho manželka Edwardsová…

37.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

37.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte