Ing. PAVEL TYKAČ se narodil r. 1964 v Čelákovicích u Prahy. Po studiu na ČVUT pracoval jako technik v TOS Čelákovice. V roce 1990 začal s podnikáním (dovoz a prodej výpočetní techniky). Spoluzaložil firmu Vikomt a po prodeji svého podílu stál v roce 1995 u zrodu finanční skupiny kolem Motoinvestu, která v době největší slávy vlastnila významné podíly v deseti investičních fondech a několika bankách včetně Agrobanky. Na podzim 1996, po uvalení nucené správy v Agrobance, oznámil ukončení činnosti skupiny Motoinvest. Od té doby aktivně nepodniká. Přednáší na několika vysokých školách. Je ženatý, má dvě děti.Tento rozhovor, stejně jako text v rubrice Dopisy, je výsledkem dohody o mimosoudním vyřešení sporů, které s Respektem P. Tykač, jeho dřívější společník Jan Dienstl a firma Motoinvest vedou již několik let.

Vy se rozhodně nepovažujete za „tuneláře“. Co vlastně podle vás to slovo znamená?

Vžilo se jako pojmenování pro nelegální finanční aktivity, které vedou k přesunu aktiv z jedné společnosti do jiné nebo do soukromých rukou. Alespoň tak to cítím já. Problém je vymezení hranice mezi legálností a nelegálností. Ale to je problém práva, definice zákonů apod.

Vy si nejste vědom, že byste udělal něco, co by se blížilo tunelování?

Ne.

Když jste před třemi lety začal útočit na investiční fondy, byla jednou z klíčových firem skupiny Motoinvest firma Atlantic Investic Group, stoprocentně vlastněná…

44.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

44.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte