Už dva měsíce pátrá policie marně po lidech, kteří se loni pokusili ovlivnit zločinem výsledek dvou soubojů o křeslo senátora. Neznámý zůstává jak autor telefonních výhrůžek, které přiměly k devítihodinovému odstoupení z kandidatury pozdějšího senátora Miroslava Coufala (ČSSD), tak i výrobce a distributor padělaných pornografických letáků, na nichž se oddává skupinovému sexu jiný příští senátor - Zdeněk Klausner (ODS).

Noční telefon

Miroslav Coufal první kolo v České Lípě výrazně prohrál: zatímco jeho největší sok Filip Šedivý z ODS získal téměř čtyřiatřicet procent hlasů, pro Coufala hlasovalo o dvanáct procent voličů méně. V pondělí 18. listopadu v noci zazvonil v bytě novoborského lékaře telefon. Neznámý mužský hlas v něm Coufala nutil k odstoupení z voleb, jinak prý mu „zlikviduje rodinu“. Kandidát věc oznámil policii a současně se ve strachu veřejně vzdal kandidatury. Telefonát obdobného znění - tentokrát do lékařovy ordinace - se opakoval i 19. listopadu, kdy už do České Lípy mířila hlavní volební manažerka ČSSD Jana Volfová. Té se také podařilo Coufalovi jeho rozhodnutí rozmluvit. „Byl evidentně vyděšený, do politiky teprve vstupoval. Jeho krok vznikl ve strachu o rodinu a ve stresu,“ vzpomíná Volfová.

Oficiální policejní verze říká, že „vyšetřování nadále pokračuje“, mnozí strážci zákona ale netají skepsi, že by se kdy autora výhrůžek podařilo vypátrat. Jistou naději na dopadení zloducha dává statistika: Coufal totiž hned po první…

03.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

03.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte