Dva dny po silvestru přijela Jaroslava Kučerová odpoledne domů na pražské Petřiny a vůz zaparkovala na obvyklém místě. Nestačila ještě ani vybrat poštu ze schránky, když zvenčí zazněla ohlušující rána. Paní Kučerová vyběhla před dům a došlo jí, že může slavit druhé narozeniny: auto, ve kterém ještě před minutou seděla, se změnilo v rozdrcenou hromádku kouřícího, sutinami zavaleného plechu. Z posledního poschodí dvanáctipatrového věžáku se utrhl balkon a náraz jeho dvou tun rozmačkal felicii paní Kučerové doslova na placku.

Prostě to spadlo

Přivolaní policisté z Prahy 6 sepsali protokol, natáhli okolo domu varovnou pásku s nápisem „Policie“ a zakázali nájemníkům vstupovat na balkony. „Viníka nehledáme, protože žádný není. Prostě to spadlo,“ říká k případu o pár dnů později Petr Moláček, náčelník břevnovského okrsku, který má případ na starosti. Mezi řečí pak policisté poukazují na to, že dnešní majitel (kterým je mimochodem ministerstvo vnitra) převzal dům před dvěma lety od radnice v Praze 6 v katastrofálním stavu a za padající beton tedy nemůže. „Budovu teď prohlíží statik a o případné rekonstrukci se bude rozhodovat až podle jeho posudku,“ vysvětluje další osud petřinského věžáku mluvčí policejního prezidia Ivana Moosová. Proč se tak ale nestalo už v době, kdy vnitro dům přebíralo? I když do domu zatékalo a padala z něj omítka, nic podle policie nenasvědčovalo tomu, že by jeho obyvatelům hrozilo vážnější nebezpečí.

V jedné věci je možné…

03.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

03.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Martin Kontra

editor

kontra-1 (kopie)
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 392

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte