Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Zahraničí

Týden ve světě

Velká Británie

Britští labouristé navrhli vytvoření místních parlamentů ve Skotsku a Walesu. Po vítězných volbách hodlá labouristické vedení Tonyho Blaira položit obyvatelům Skotska a Walesu v referendu otázky: „Chcete skotský (waleský) parlament?” a „Myslíte si, že by tento parlament měl mít pravomoc vybírat daně?” Labouristický návrh směřuje proti vládním konzervativcům, kteří odmítají jakoukoliv decentralizaci, a snaží se čelit i nástupu skotských nacionalistů.

Maďarsko

Maďarsko uzavřelo s židovskými organizacemi dohodu o navrácení majetku, který jim byl konfiskován během druhé světové války. Podle generálního tajemníka Světového židovského kongresu Israela Singera bude založena nadace, která bude s majetkem hospodařit. Budapešťská vláda poskytne nadaci příspěvek ve výši dvaceti sedmi milionů dolarů v kompenzačních kuponech, což jsou poukazy vydané namísto konfiskovaného majetku. Maďarsko je první zemí ve východní Evropě, která se rozhodla tento problém vyřešit.

Mongolsko

V mongolských parlamentních volbách zvítězila koalice dvou opozičních stran ziskem 50 křesel v 76 členném Velkém churalu. To by mělo znamenat konec vlády exkomunistické Mongolské lidové revoluční strany, která byla u moci 75 let a v parlamentu měla doposud 70 poslanců.

Island

Vůdce levicového Lidového svazu Ólafur Grímsson se stal vítězem islandských prezidentských voleb. Grímsson získal 40,9 procent…

28.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

28.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte