Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Dopisy

Dopisy

Dopisy od našich čtenářů.

Nadace nepatří Ministerstvu hospodářství

Dovolte, abych uvedl několik poznámek k článku Ztratily se doklady a nadace je svobodná (Respekt č. 50/95). Především se mi nelíbí název příspěvku. Nevím nic o tom, že se ztratily nějaké doklady, což způsobilo, že nadace ABF je svobodná. Pokud vím, tato nadace byla právoplatně založena v listopadu 1990 podle tehdy platného hospodářského zákoníku, a to za účasti bývalého Ministerstva výstavby a stavebnictví ČR, a v tomto smyslu je „svobodná“ i bez ztráty nějakých dokumentů. Při telefonickém rozhovoru se mne redaktor Respektu zeptal na dokumenty o vzniku nadace a ty samozřejmě na našem ministerstvu být nemohou, protože to se vznikem nadace nemělo nic společného.

Je mou chybou, že jsem o těchto věcech hovořil telefonicky, navíc v situaci, kdy o celé záležitosti vím tak málo, že se těžko mohu k většině otázek zasvěceně vyjádřit. S Nadací ABF jsem totiž zatím přicházel do styku vesměs jako pouhý účastník některých jejích akcí souvisejících s nynější působností našeho ministerstva.Dne 1. ledna 1991 bylo Ministerstvo výstavby a stavebnictví ČR zrušeno a část jeho působnosti převzalo tehdejší Ministerstvo pro hospodářskou politiku a rozvoj ČR, předchůdce nynějšího Ministerstva hospodářství. Spolu s touto působností jsme převzali též zakladatelskou funkci ke státnímu podniku…

52.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

52.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte