Reforma na rozcestí

Itálie se potýká s termínem voleb a bezpečnostními silami

V neděli 17.října došla prezidentu Scalfarovi trpělivost. Několik hodin předtím se ohromení Italové dozvěděli o zatčení důstojníka státní bezpečnostní služby SISDE. Je podezřelý, že prostřednictvím dvou členů neapolského zločineckého gangu Camorra zorganizoval fingovaný pokus o atentát na noční rychlík Palermo - Turín. Nálož byla nalezena po anonymním telefonátu na záchodě jednoho vagónu. Nemohla vybuchnout, protože chyběla rozbuška. Nejhorší na všem ale je, že zatčení důstojníka znamenalo třetí úder na velení ozbrojených a bezpečnostních sil během jednoho týdne.

Slábne prestiž bezpečnosti

První přišel na řadu generál Monticone, velitel zvláštní brigády pro pohotovostní zásahy. Bývalá milenka ho zažalovala, že s několika dalšími důstojníky chystal vojenský puč. Generál se bránil útokem: prý jde o pomstu ženy, kterou byl vydírán o 700.000 německých marek, a proto na ni podal žalobu. Na vojenský puč v Itálii nikdo nevěří, ale trapná situace velitele elitního sboru prestiži ozbrojených sil nepřidá.Dva dny poté proběhla rozsáhlá policejní operace v Lombardii, při níž bylo zatčeno téměř sto osob. Šlo o velký úspěch policie a karabiníků, protože v želízkách skončili ti, kteří se v sedmdesátých a osmdesátých letech provinili sérií únosů zámožných osob v severní Itálii. Jenže… Při této operaci pomáhalo několik bývalých mafiánů, dnes aktivně spolupracujících s justicí,…

43.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 17 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

43.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 17 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte