Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura

Polská divadelní lekce

Polská divadelní lekce

V Toruni byla cítit nejen česká zatuchlost

Desetidenní divadelní festival, který uvede 21 inscenací vzniklých na území mezi Jakutskem a Amsterdamem, festival s více než 120 pozvanými hosty - kritiky a novináři z 16 zemí, který přijde zhruba na deset miliónů korun, by většina českých divadelníků označila za pošetilý sen. Přesto se poslední květnový týden uskutečnil: v postkomunistické zemi s obrovskými hospodářskými potížemi - v polské Toruni. Kontakt měl patnáct sponzorů a ti ho umožnili.

Zapeklitá hranice kýče

Se zrodem festivalu Kontakt před třemi lety jistě souvisí přesvědčení organizátorů o významu osobních setkání divadelníků východní a střední Evropy. (Směr na západ je zatím jen pootevřen - letos pouze dvě holandská divadla, ale především z finančních a nikoli z koncepčních důvodů.) Co vlastně víme z osobní zkušenosti o divadle v Litvě, Estonsku, Bělorusku, Rumunsku, Gruzii nebo dokonce v Jakutsku? Vždyť i sousední, slavné polské divadlo zná na vlastní oči jen pár nadšenců. A co my můžeme nabídnout?Kdo si například myslel, že z Jakutska dorazí civilizací nedotčení obyvatelé panenské Sibiře, byl naivní. Přes devadesát procent asi čtyřicetičlenného souboru vystudovalo divadelní školu v Moskvě. Pokud by se ovšem měly hodnotit schopnosti uspět na trhu, pak herci „Svobodné republiky Sacha“, prodávající ve foyeru se svou bezelstnou a dosud ještě sympatickou dravostí „pravé“ amulety a kožešinové suvenýry, jednoznačně…

25.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 28 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

25.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 28 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte