Praze chybí skládka odpadu

Jedenatřicátého prosince vyprší povolení k provozu jediné pražské skládky domovního odpadu v Dolních Chabrech. Nová skládka v Ďáblicích však bude otevřena nejdřív v září 93.Od ledna do srpna ovšem naplní Pražané popelnice přibližně dvěma sty tisíci tunami odpadků. Kam s nimi? Na ředitelství Pražských komunikací odpověď neznají. Bezradný je i vedoucí oddělení odpadového hospodářství pražského magistrátu Pavel Vermach. Čeká tedy Prahu záplava krys a hromady smetí na ulicích?

Za půl roku se nic neudělalo

Skládka v Dolních Chabrech funguje od roku 1986. Neodpovídá hygienickým normám a leží hned za posledními domy obce. Chaberští občané se proti páchnoucí hromadě bouřili od začátku, ale teprve po demonstracích v roce 90 slíbil primátor Jaroslav Kořán nápravu. Namísto Chaber byla pro pražské odpadky vyhlédnuta lokalita mezi Ďáblicemi a Březiněvsí. Radnice však na sliby zapomíná a začátek stavby nové skládky stále posunuje.Na magistrátě má odpadky na starost radní Josef Dušek. Datum zahájení stavby stanovil naposled v červenci 92: na začátek srpna. Už tehdy bylo ale jasné, že je to nereálný termín. Pro likvidaci odpadků se nabízela jediná možnost - volná kapacita nové brněnské spalovny. Vozit smetí z hlavního města do moravské metropole je však příliš nákladné.Magistrátu sice na poslední chvíli „nabídly pomoc“ obce Jílové a Hořovice, smlouvy však uzavřeny nejsou. V případě hořovické lokality navíc schází souhlas ministerstva…

v51.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v51.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte