Tušení souvislostí

„Chování místopředsedy Macka poškozuje vládní koalici,“ říká bývalý ministr Tomáš Ježek (ODA)

Za současným útokem levice nejen na moji osobu je třeba vidět širší souvislosti,prohlásil minulý týden v Ostravě místopředseda federální vlády Miroslav Macek. Pak dodal, že už na podzim chystá levice „generální útok proti vládě a ekonomické reformě“.

Spolumajitel jistého podniku

Podle českého ministra vnitra Jana Rumla (ODS) se Mackovo prohlášení o chystaném útoku levice nezakládá na policejních informacích, ale vyplývá z „pozorování politického života“. Agresivita levice při jednáních Federálního shromáždění i České národní rady prý skutečně stoupá, navíc levicový blok (LSU, HSD-SMS, ČSSD a SPR-RSČ) nezávisle na rokováních premiérů Klause a Mečiara vyjednává s HZDS. Z toho podle Jana Rumla „pan Macek zřejmě vyvodil, že opozice nebude reagovat jenom na ryze politické věci, ale že se bude snažit i kriminalizovat jednání jednotlivých členů vládní koalice“.Řada komentátorů však poukazuje na slabiny takového výkladu. Opozice aféru kolem Knižního velkoobchodu nekriminalizuje. Spolu s členem české vládní koalice - Občanskou demokratickou aliancí - a tiskem pouze žádá od ministra Macka vysvětlení.Navíc celý skandál nejvíce rozvířil sám M.Macek. Kritiku svého podnikání prohlásil za generální útok levice na vládu jako takovou a více než týden se potom odmítal k celé záležitosti vyjádřit. Prý vše řekne až v pořadu „Co týden dal“, tam ho…

v39.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 18 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v39.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 18 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte