Ideje strany se nám líbily,

říká předseda jihoosetského parlamentu T.G.Kulumbegov

Během letošního července utichla po třech letech palba v Jižní Osetii. Tzv. dagomyskou dohodou a následným jednáním Ruska, Gruzie a Jižní Osetie v bývalém centru bojů Cchinvali byly vytvořeny společné mírové jednotky, kterým se během několika týdnů podařilo od sebe oddělit bojující strany a až dosud udržet příměří. Protože obdobná operace proběhla za účasti Ruska i v Podněstří, začíná se znovu hovořit o Rusku jako o garantu míru v konfliktních místech Společenství nezávislých států. O tom i o dalšíc h problémech rozmlouval v Cchinvali reportér Respektu s předsedou Nejvyššího sovětu Jižní Osetie TOREZEM GEORGIJEVIČEM KULUMBEGOVEM.

Oseti nechtějí zůstat v Gruzii

Mírové síly tu nebudou věčně. Máte už nějaký plán do budoucna, jak budete postupovat po jejich odchodu? Jak vlastně chcete řešit otázku statutu Jižní Osetie?Problém je v tom, že mírové síly zas až tak brzo odejít nemohou. Tříletý konflikt prostě není možné zastavit v tak krátkém čase. Následoval by nový výbuch krveprolití, a to by pak šlo řešit jen dost těžko.Svůj názor na budoucnost Jižní Osetie jsme už vyjádřili v referendu, od té doby se nic k lepšímu nezměnilo. Dál nás ničili a zabíjeli. Během tříleté války bylo zabito přes tisíc lidí. Opětovné včlenění do Gruzie by nám nic dobrého nepřineslo. Proto si myslím, že žádný Oset dnes neřekne - chci zůstat v Gruzii.To znamená, že na základě zmíněného…

v38.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 18 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v38.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 18 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte