Slovensku hrozí polský model?

Příliš málo hlasů na vládnutí, příliš mnoho na opozici

Podle autorova soukromého průzkumu, prováděného na předvolebních mítincích různých stran a hnutí, občané volební programy nečtou. Rozdíly například mezi sociálními demokraty a SDĽ nedefinují voliči na základě porovnání programů, ale spíš podle věkového rozdílu mezi Dubčekem a Weissem. V tomto ohledu se chovají téměř všichni občané stejně, bez ohledu na politickou orientaci. Zároveň však lze vysledovat určitou souvislost mezi programem, respektive povahou strany a jejím voličem.

Pravice vylepuje plakáty v noci

Na okresní filiálky ODÚ občané nepřicházejí nijak masově a ti, kteří se tam odváží, si raději podrží své inkognito. Venkovští návštěvníci oznamují, že v jejich obci je dvacet sympatizantů ODÚ, že jsou rozhodnuti tuto stranu volit, ale nechtějí se „zviditelnit“, protože by ve vesnici měli peklo. Vezmou si propagační materiály, pečlivě je zabalí a slíbí, že je v noci vylepí. Na otázku, z koho mají největší strach, odpovídají, že z komunistů. Při bližším zkoumání vyjde najevo, že jde hlavně o HZDS. Podobnou zkušenost mají na Slovensku i manažeři koalice ODS- DS. Plakáty vylepují také v noci, a to nejen na venkově, ale i v Bratislavě. Původce je tentýž - lepiči byli za bílého dne napadeni přívrženci HZDS. Ti na svých schůzích nezůstávají ve způsobech pozadu za předsedou hnutí: dominuje přesvědčení o vítězství a následujícím zúčtování se stoupenci dnešní…

v22.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 17 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v22.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 17 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte