Kdy skončí první vlna kupónové privatizace

J.Lízner říká: „To nechte na nás“

Rozhovor s ředitelem Centra kupónové privatizace RNDr.Jaroslavem Líznerem, CSc. „O kolik se zdraží, o tolik se zlevní“ (Respekt 9/92) mne nenechal klidným. Po přečtení interview, které s tímto pánem otiskl časopis Ekonom 10/92, jsem však zjistil, že jeho odpovědi pro Respekt byly jen slaboučkým odvarem. Posuďte sami.

A.Červenková: Jaké bude kritérium pro ukončení první vlny?J.Lízner: První vlna bude ukončena tehdy, až už nebude významnější poptávky po akciích.To je rozumná odpověď. Já se však pana Líznera ptám jako matematika: jestliže se postavíte „z druhé strany přepážky“, jaké procento dosud neuspokojených zájemců o akcie jednoznačně přiřadíte slovu významnější? Pokud jste toho schopen, jste jediný na světě. Nám ostatním, „hloupějším“, by přesto náležela nápověda - předem říci, že významnější rovná se 51, 60, …, 90 %. K počtu kol snad jen tolik, že i boxeři vědí, kolik kol budou boxovat, pokud je nepostihne K.O.A.Červenková: K úplnému vyrovnání poptávky by však bylo třeba některé (nejdražší) akcie dělit, což zatím není možné. S jak vysokým procentem uspokojení poptávky se FMF spokojí?J.Lízner: To nechte na nás. Dělení akcií v žádném případě nepředpokládáme. Nabídka bude vyrovnána, až bude většina bodů uplatněna a většina podniků zprivatizována. Konkrétní rozhodnutí učiní FMF.K této odpovědi suše poznamenávám, že od dob rudých tajemníků jsem něco tak arogantního…

v11.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 16 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v11.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 16 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte