Londýnská pojišťovna Lloyd's, u které je pojištěna většina západních leteckých společností, zvýšila minulý týden prémiové poplatky za let do Izraele z 6.000 na 25.000 dolarů. V případě, že letadlo zůstane v Izraeli déle než 5 hodin, žádá Lloyd's vzhledem ke zvýšenému riziku dalších 50.000 dolarů. V důsledku zvýšených pojišťovacích nákladů proto několik leteckých společností oznámilo, že jsou nuceny lety do Tel-Avivu přerušit. Zahraniční cestovní kanceláře již několik měsíců ruší plánované skupinové zájezdy a rodiny diplomatů a důstojníků jednotek Organizace spojených národů, kteří slouží v Izraeli, byly svými vládami vyzvány k urychlenému návratu domů.

Turistů je dnes v Izraeli skutečně málo. Ti, kteří se však nenechali odradit současnou panikou, jsou překvapeni, do jaké míry pokračuje každodenní život v Izraeli nerušeně. Žádné známky paniky, nervozity či válečné hysterie. Jeruzalémské a telavivské kavárny jsou přeplněny a najít místo na parkování před biografem, koncertní halou či divadlem je jako vždy velký problém. Ani nákupní horečka se zatím nedostavila. Lidé nehromadí potraviny, kupují pouze to, co hodlají zkonzumovat v příštích dnech. V obchodech nechybí žádné zboží. Zatímco celý svět se zabývá krizí v Perském zálivu, v popředí zájmu izraelského tisku i veřejnosti byly - až do ženevského setkání amerického ministra zahraničních věcí Jamese Bakera s jeho iráckým protějškem Tárikem Azízem - problémy spojené s ubytováním tisíců nových přistěhovalců ze…

v03.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v03.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte