Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Kde hledat vinu

Trestná činnost v České republice narůstá. Odpovědní pracovníci policie i nadřízených orgánů mluví o nedostatku lidí, špatné technice, nízkých výplatách. O špatné organizaci se však nemluví vůbec.

Trestná činnost v České republice narůstá. Odpovědní pracovníci policie i nadřízených orgánů mluví o nedostatku lidí, špatné technice, nízkých výplatách. O špatné organizaci se však nemluví vůbec.

Veřejnost je přesvědčena, že se bezpečnost občanů zajistí zvýšením stavu uniformovaných policistů. Toho lze docílit dvěma způsoby - příjmem nových zájemců o policejní službu (těch však v současnosti není mnoho), anebo převedením nevýkonných administrativních sil do pořádkové policie (z této strany však není možné vystopovat sebemenší zájem). Ale zvýšení přítomnosti policejních uniforem v ulicích nárůst trestné činnosti nezastaví. Ve vyspělých zemích nestojí úspěchy policejní práce na tom, že jsou tam policisté vidět, ale naopak na tom, že jsou nerozeznatelní od skupin obyvatelstva (nebo zločinců), mezi kterými se pohybují.

Ministerstva vnitra jsou placena ze státního rozpočtu. Dostanou určitý balík peněz a ten se rozdělí podle směrnic určených vládou. Pokud by se v každém z okresů České republiky zvýšil počet uniformovaných policistů o dvacet, ročně by to státní pokladnu jen na výplatách stálo asi šedesát miliónů korun. Do toho není zahrnuto vyzbrojení a výstroj. Počty příslušníků by se vzhledem k organizaci služeb zvýšily nepatrně a v žádném případě by policisté nestačili „šlapat chodníky“ ve všech ulicích, jak po tom veřejnost volá. V současné době nemají pochůzkáři zcela ujasněno, kdy zasahovat a kdy ne. Na významu tím ztrácí i určitá prevence, již má jejich…

v41.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v41.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jaroslav Spurný

redaktor

spurny.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2639
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte