Název Deník F1 (DF1) má zřejmě asociovat rychlý a virtuózně ovládaný vůz. V nás vyvolává pouze představu trabanta šířícího kolem sebe smrad výfukových zplodin.

Po více než měsíční zkušenosti s hlavním zpravodajským pořadem ČST máme pocit, že divák je v očích televizních reportérů stále pouhým méněcenným blbem. Blbem, kterému by větší suma informací nadělala v hlavě jenom zmatek, kdyby mu to věci znalí moderátoři trochu nepředžvýkali a následně nevyhodnotili. Divák tak seznává, koho je třeba pochválit, koho naopak pokárat, nad čím bychom se měli společně zamyslet a kudy cesta do Evropy nevede. O konkrétní činnosti kritizovaných (popř. chválených) institucí se toho však dozvídá podstatně méně. Velice výrazně se tato zpravodajská metoda uplatňuje při referování o činnosti federálního shromáždění. Na to, že parlament je žvanírna, přišel už desítky let před Pavlem Dumbrovským například Benito Mussolini a v zemích, kde tato instituce zdomácněla natolik, že stačí říkat parlament a nikoli svobodně zvolený parlament, si s tím hlavu příliš nelámou. Zpravodajové se tam však zajímají o to, jaký je poměr mezi pravicí a levicí v poslaneckém klubu vládnoucí politické síly, které osobnosti tyto trendy reprezentují a podobně. Na základě takových konkrétních informací pak může občan celkem dobře odhadnout, kdo mu to vlastně vládne. Náš člověk se však dozvídá, že „odpolední část rozpravy byla v ostrém rozporu s tou dopolední“. "Zatímco ráno zde zaznívala moudrá slova (projevy…

v32.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 25 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v32.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 25 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte