Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
podklad_ceske_fake
Společnost Téma

Největší fake news v Česku

Zatímco ve světě se s velkým úspěchem šíří i fake news, které mají zničit pověst konkrétních politiků, v Česku je situace trochu jiná. Myšlenka, že například ministři vlády své občany zaprodávají a jsou v žoldu (především) Bruselu či Washingtonu je velmi živá – mezi nejpopulárnější mýty, dezinformace a fake news v tuzemsku však žádný podobný příběh nepatří. Spíš než konkrétní politické figury jsou v popředí obecná témata: zdraví (a globální konspirace kolem něj), zajímavosti všeho druhu (ovšem také často se spikleneckým nádechem), menšiny a migranti a dění v zahraničí.

1. Cukrovka a rakovina jsou vymyšlené nemoci, říká ruský profesor

Podle dat Českého rozhlasu je tahle zpráva nejsdílenější pochybnou a nepodloženou zprávou tuzemského internetu. Server BezPolitickeKorektnosti.cz a jeho autorka Erika Magdaléna Peprná svým čtenářům předkládá názory údajně renomovaného ruského lékaře Ivana Pavloviče Neumyvakina.

14_Neumyvakin_foto_bezpolitickekorektnosti_cz
Ivan Pavlovič Neumyvakin

Z velké části jde o srozumitelné rady, které by podepsal každý lékař: nejíst tučné jídlo, místo sladkých limonád se vrátit k čisté vodě, pravidelně cvičit bez ohledu na věk. Pro čtenáře začne být článek zajímavý až v momentě, kdy se dozvídá, že jednoduchou kúrou se lze zbavit i cukrovky či roztroušené sklerózy a také rakoviny (té se tak dá pouze bezpečně předejít). Což jsou fakta, která světu lékařský mainstream zakrývá, protože se to nehodí zaběhnutému farmaceutickému systému.

Lékařský…

Tento článek je v plném znění dostupný po zakoupení speciálního vydání týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 27 článků vydání zakoupením čísla.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
obal dezinformace-1
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 27 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte