Nový digitální

Respekt

Kvalitní obsah by měl být dostupný kdekoli a kdykoli.

Víme, že chcete Respekt číst na mobilu, tabletu, počítači, chytré televizi a možná i hodinkách. Víme, že nechcete čekat do pondělí na tištěnou verzi, když můžete číst již v neděli v poledne. A víme, že chcete začít číst při čekání na metro. Proto jsme společně se studiem manGoweb připravili zcela novou digitální podobu Respektu.

A protože nic není dokonalé, budeme rádi, když nám pomůžete web dále vylepšovat.

Náš cíl nebyl malý. Chtěli jsme vybudovat web, na kterém si bez váhání přečtete celé nové číslo a kvalitou bude srovnatelný s novými NY Times nebo The Guardian.

Rychlost je zásadní.

Už dnes 33 % z vás chodí na náš web z mobilů či tabletů, což u nás dělá meziroční nárůst přes 70 %. Hezký design pro všechna zařízení je proto zásadní, ale ne nejdůležitější. Víme, že nechcete čekat na načtení stránky a tak jsme dělali všechno pro to, abyste čekat nemuseli. Oproti původní verzi jsme zrychlili web 2.4 x a jsme stejně rychlí jako nové NY Times.

 • 2.9 s

  jste čekali na článek na starém Respektu.

 • 1.3 s

  čekáte na NY Times

 • 1.2 s

  čekáte na novém respekt.cz

 • 2.4×

  rychlejší, než původní web

Nejde o to kde, ale co čtete

25 let vás každý týden informujeme o tom, co se děje v ČR i ve světě. Jsme na kvalitu našich článků pyšní a chceme, aby se vám pohodlně četly, ať jste kdekoli.

Velké fotky, krásné fonty. Jako z tiskárny

Osobitý styl časopisu jsme promítli na web. Je prošpikovaný velkými fotkami a ilustracemi Pavla Reisenauera. Dobře čitelné fonty, přehledná webová sazba a dostatek volného místa jsou na zpravodajském webu zásadní pro pohodlné čtení.

Jdeme s dobou

Standardy webových stránek se posouvají každým dnem. Protože máme převážně zdatné čtenáře a nechceme, aby nám web za půl roku zastaral, nezůstali jsme jen u starých webových pravidel a trochu se odvázali.

Vysouvací navigace s přihlašováním a aktuálním číslem, netradiční vyhledávání na celé obrazovce a hezké hýbací ikonky zlepšují zážitek ze čtení.

A teď trochu technicky

Nasadili jsme neobvyklou kombinaci Wordpressu a Nette Frameworku. Pro co nejrychlejší web a zároveň hezké administrační rozhraní.

Aby byl web bez kdykoli bez chyby, používáme automatizované testy. Řešíme je pomocí Nette testeru a integrační pomocí nástroje Selenium.

Pod kapotou rychlík

Respekt je servírovaný z lokálního load-balanceru v České republice, který je před lokální cache - Varnish serverem. Samotné stránky jsou generované v Amazon Cloudu ve Frankfurtu. U Amazonu jsou také všechny obrázky. Umožňuje nám to web dál rozvíjet a růst s časopisem dalších mnoho let.

Mimochodem pro každý obrázek se generují 3 varianty (webp / jp2 / jpg) x 7 velikostí pro každou z nich - každému prohlížeči se servíruje přesně ta varianta, která je pro něj nejlepší a datově nejmenší.

Web je nyní centrální bod redakce

Jednotné přihlášení na všechny weby vydavatelství Economia pro jednodušší přihlášení čtenářů. Amazon Kindle API pro publikaci online verze Respektu jedním tlačítkem. A to je jen zlomek ze systémů, na které je web Respektu napojen. Nyní to je centralní bod pro publikaci všech vydání a šetří tak redakci čas.