Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Společnost Komentáře

Lepší Česko, Babišovo Česko

Premiér tu nechce ani jednoho migranta, ale pak jim “moc gratuluje”

Režisérka Daria Kaščejevová
Režisérka Daria Kaščejevová • Autor: Hithit.com

“Tak to je něco. Česko má letos na Oscarech dvě nominace. Moc gratuluju Darie Kaščejevové i Noře Sopkové a děkuju za skvělou reprezentaci našeho filmu před celým světem,” radoval se v pondělí Andrej Babiš na své facebookové stránce.

Proč ne, gratulovat oběma autorkám je určitě na místě a premiér je pašák, že sleduje dění. Pokud ovšem neodoláme zvědavosti a na facebookové zdi předsedy vlády se zdržíme, věc se trochu komplikuje. Jen o kousek vedle má totiž Babiš vystavené obálky svého agitačního časopisu Lepší Česko. Na jedné z titulních stran z podzimu 2018 je Babišův obličej a u něho titulek Uprchlíci? Nechci ani jednoho.

Reklama
Reklama

Čtěte také: Oscarovým nominacím dominuje Joker. Svého zástupce má i Česko

Gratulace za nominace na Oscary a odkaz na Lepší Česko spolu nesouvisí. Nebo ano? Vysoce talentovaná a teď už světově známá animátorka Daria Kaščejevová je původem z Tádžikistánu. Pak žila v Rusku, má tamní občanství a odešla studovat FAMU do Prahy. Posledních pět let pobývá v Česku. Nevíme, jestli se považuje za uprchlici – a tipněme si, že spíš ne. Ale její putování z nestabilní a málo svobodné Střední Asie do země, kde by mohla vystudovat, dělat svoji práci a v klidu reprezentovat, se možná až tak neliší od příběhů mnohých z těch, kteří v posledních letech opustili Sýrii, Irák nebo Afghánistán, snaží se založit nový život v Evropě a inspirovali vydavatele Lepšího Česka.

Je proto vcelku jedno, jestli budeme mluvit o uprchlících nebo migrantech. Podstatné je, že lídr Česka Andrej Babiš tu “nechce ani jednoho” a má potřebu to vykřikovat. Pokud ovšem mají úspěch jako Kaščejevová, pak by se ugratuloval za “skvělou reprezentaci našeho filmu před celým světem”.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Marek Švehla

zástupce šéfredaktora

svehla
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1994 jich napsal/a 2179
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte